ZVUKOVÁ PRODUKCIA

Naše aktivity najlepšie vystihuje popis produkcia. Je náročné definovať PiarPro do jednej vety, pretože veci, ktorým sa dlhodobo venujeme sa môžu zdať ako samostatné oblasti. A my osobne vôbec nemáme radi firmy, ktoré robia všetko a nič poriadne. Čo si však pod produkciou predstaviť?

V našom ponímaní ide o všetky kreatívne veci, súvisiace s tvorbou digitálneho obsahu, ktorý je v konečnom dôsledku umením. Pre kapelu to znamená, že jej poradíme, ako sa pripraviť do nahrávacieho štúdia, podporíme ju tvorbou aranžmá, vybavíme všetky legislatívne náležitosti, navrhneme grafiku pre CD, vylisujeme ho a ako bonus celý tento obsah nahráme ku známym predajcom, ako je iTunes, Google Play alebo Spotify. O tom je aj tento blog.

Ako predávať hudbu cez iTunes, Google Play, Amazon, Spotify a iné?
Zmysel predaja hudby cez iTunes vidíme predovšetkým v tom, že kapela alebo hudobné teleso má už svoje CD hotové. Vo firme máme podrobné prepočty, ktoré poukazujú na fakt, že takýto spôsob predaja môže zabezpečiť kapele ďalší príjem pri nahrávaní ďalšieho CD, zjednoduší spôsob distribúcie CD a v neposlednom rade zviditeľní album. Väčšina distribútorov na svojich portálov umožňuje pridávať recenzie a zaznamenáva predaje, teda je veľmi jednoduché sledovať obľúbenosť konkrétnych skladieb a porovnať predajnosť CD v rámci jednotlivých žánrov. Nám to napríklad pomáha pri stanovení si toho, ku ktorým skladbám pripravovať videoklipy.

V PiarPro máme exkluzívnu zmluvu so sprostredkovateľmi predaja digitálneho obsahu. Môžeme sa rozhodnúť, do ktorých služieb skladby a albumy umiestniť chceme a ktorých nie. Máme teda veľkú slobodu vo voľbe, neplatíme žiadne mesačné a registračné poplatky a sprostredkovateľský poplatok uhrádzame až za predané albumy a skladby.

Predaje fyzických a digitálnych nahrávok
Veľmi zaujímavou skúsenosťou je pre nás pomer medzi fyzickým predajom CD nosičov a nákupom skrze online predajne. Spočiatku sme si mysleli, že digitálna distribúcia zníži predaje fyzických CD. Ceny nedokážeme u jednotlivých predajcov úplne korigovať, digitálny obsah býva na Google Play takmer o polovicu lacnejší ako na iTunes a omnoho lacnejší ako fyzické CD. Výsledok?

Nie je presne možné odmerať, ako vplýva predaj digitálnych nahrávok na fyzické nosiče, preto sme hľadali len približnú koreláciu medzi časmi predajov na základe mesačných výkazov. Zaujímavé bolo, že ich vývoj bol podobný a teda keď rástli predaje fyzických nosičov, rástli aj predaje digitálnych a naopak. Prisudzujeme to reklamným kampaniam, ktoré sme realizovali.

Čo teda odporúčame?
Fyzické CD musí byť v istom zmysle unikátom, ktorý si chce fanúšik kúpiť, pretože obsahuje niečo, čo digitálny obsah nemá. U nás to väčšinou robíme kvalitným obalom, ktorý je sám o sebe umeleckým dielom. Ďalej môže ísť o CD, ktoré sú podpísané autormi. Napr. pri projekte Heartbeat sme vyrobili webstránku, kde sme otvorili prístup ku akordom a textom, ktoré mali iba vlastníci fyzických CD. Takto podporujeme predaj fyzických CD. Zároveň dávame slobodu fanúšikom kupovať si digitálny obsah, pretože v nových autách a počítačoch už CD mechaniku ani nemusia mať.

Hudbu distribuujeme u tých predajcov:

Amazon
Beatport
Bleep
Boomkat
Deezer
emusic
Google Play
iTunes
Apple Music
Juno
Shazam
Sonstream
Spotify
YouTube
Dnes zabezpečujeme distribúciu digitálneho obsahu pre viacerých slovenských umelcov a hudobné telesá. Určite môžeme predaje na iTunes odporučiť, pretože ide o ďalší predajný kanál, ktorý môže zabezpečiť aj predaje v zahraničí a tiež pomôže hudobným telesám ako ďalší zdroj príjmu pre iné kreatívne a podporné aktivity.

Ak máte záujem o ďalšie podrobnosti, prípadne štatistiky, ktoré konkrétne služby digitálneho predaja sa nám najviac osvedčili, píšte kľudne do komentárov.

Ak chcete zabezpečiť distribúciu svojich nahrávok, napíšte nám hneď teraz na piarpro@piarpro.sk a pošleme Vám podrobné informácie.

Prajeme krásny a požehnaný deň!

LISOVANIE CD

– vytvorenie grafických podkladov
– spracovanie zvukových stôp pre lis
– lisovanie CD

DIGITÁLNA DISTRIBÚCIA A PREDAJ HUDBY

– iTunes , Apple Music
– Spotify
– Google Play
– Deezer a ďalšie …

PORADENSTVO

– poradenstvo v legislatíve
– informácie o potrebe spolupráce so SOZA a Slovgram
– kontrola dát pred vydávaním albumov

MARKETING

– stratégie pre promo aktivity
– návrh propagačných aktivít
– poradenstvo

 • All
 • SOUND
 • PRODUKCIA / TIMECODE
 • Vydavateľstvo
 • Video

Digitálna distribúcia hudby cez iTunes a Google Play

SOUND

HEARTBEAT: Na ničom Nezáleži Viac

SOUND / Vydavateľstvo

Godzone Tour 2016

PRODUKCIA / TIMECODE / SOUND

Digitálna distribúcia hudby – report

SOUND

Sen Vianoc

SOUND

Heartbeat – Verný Boh

SOUND / Video

Mám záujem o služby agentúry.

 • PiarPro, s.r.o.
  Ulica A. Hlinku 459/20
  971 01 Prievidza
  IČO: 50067001
  DIČ: 2120165806
  IČ DPH: SK2120165806
  Zapísaný v ORSR Trenčín, Vložka číslo: 32314/R
 • WhatsApp:
  Chat on WhatsApp
 • piarpro@piarpro.sk
  Napíšte nám hneď teraz.

Napíšte nám.

Odoslať
 
Reset
 

Ďakujem za správu! Ozveme sa Vám čoskoro.

* Prosím, vyplňte všetky polia správne.